Ministerstvo zdravotnictví couvá: do nových reformních zákonů bude třeba znovu sáhnout. Už po třech dnech, kdy největší změny za posledních pětačtyřicet let platí, se ukazují závažné chyby.

Nové povinnosti narážejí v praxi a komplikují především péči o děti. Lékaři od pondělka vyžadují souhlas od obou rodičů, i když jde jen o banální zákrok. Příkladem je odběr kapky krve z prstu.

"Žena s kočárkem za mnou kvůli tomu musela jet do práce. České zdravotnictví zešílelo. Lékaři si oblepili dveře vyhláškami a bojí se nových pokut," popisuje čerstvou zkušenost Robert Břešťan, komentátor týdeníku Ekonom.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.