Zdravotní pojišťovny v Česku začnou poprvé na podzim obesílat své klienty s výzvou, aby se dostavili na kontrolní vyšetření tlustého střeva, prsou a děložního čípku. Novinka, která potrvá dva roky, má pomoci odhalit nejčastější nádorová onemocnění českých pacientů.

Onkologové si slibují, že především preventivní screening tlustého střeva pomůže včas odhalit část pacientů s kolorektálním karcinomem – tedy rakovinou tlustého střeva a konečníku. Prohlídku mají klienti pojišťoven placenou už nyní, využívají ji však málo.

"Je to rozšíření současné nabídky, nad kterou někdo mávne rukou. Věříme, že když klientovi v dopise vysvětlíme, proč má na prohlídku jít, část z nich to za hlavu nehodí,“ říká mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Oldřich Tichý.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na podzim dostanou klienti zdravotních pojišťoven do schránek dopis, který je vyzve k preventivnímu vyšetření tlustého střeva, děložního čípku či prsou. Chtějí zachytit rakovinu dřív, než se dostane do hůře léčitelného stadia.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.