Pokud chtějí hejtmani a starostové naučit management svých nemocnic vydělávat, měli by se inspirovat u majitelů soukromých špitálů.

Jak ukazuje nejnovější žebříček finančního zdraví nemocnic, který šestým rokem sestavuje HealthCare Institute a Czech Credit Bureau, soukromí majitelé umí ze svých nemocnic vytěžit daleko větší zisk.

Zatímco nejlépe hodnocená soukromá zařízení jako Mediterra-Sedlčany či nemocnice Podlesí ze skupiny Agel dosahují ročního zisku až šestnáct procent, krajské nemocnice se z hlediska ziskovosti většinou nedostanou nad jedno procento. Soukromé nemocnice si například na rozdíl od těch krajských zvykly šetřit na provozu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.