Stávka dopravních odborů proti vládním reformám by mohla začít v pondělí 13. června. Datum oficiálně nikdo nepotvrdil, e-mail s časem o zahájení protestů si ale rozesílají zaměstnanci pražského dopravního podniku. Vedení odborových svazů nicméně tvrdí, že o konkrétním datu a síle stávky rozhodnou až v pátek.

Bývalý zaměstnanec na svých internetových stránkách uvedl, že stávka bude v pondělí 13. června od 03.00 do 16.00 hod.

Šéf Odborového svazu železničářů Jaroslav Pejša pak potvrdil, že "stávka se každou hodinu blíží". Konkrétní čas neupřesnil.

Odboráři tvrdí, že vláda nerespektovala jejich požadavky na stažení daňové a důchodové reformy, která se negativně podepíše na životě obyvatel České republiky. A proto přistoupí ke stávce.

"Vláda je připravena jednat, ale na druhou stranu představa, že vláda ustoupí vydírání a stáhne všechny reformy, není realistická. Kdyby se reformy stáhly jako celek, ztratil by se smysl existence této vlády," uvedl pro HN premiér Petr Nečas.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.