První část zdravotnické reformy měli mít už v těchto dnech na stolech senátoři. Místo toho se o ní právě teď znovu jedná na tripartitě. Její osud je nejasný.

"Zákon je ve sněmovně ve třetím čtení. Není už možné jej upravovat. Budeme požadovat jeho stažení," řekla před jednáním předsedkyně zdravotnických odborů Dagmar Žitníková.

Výhrady vůči novele však mají nejen odbory. "Velký problém je, že se zákon dodatečně mění poslaneckou iniciativou. Změny zákona v takovém rozsahu nelze prosazovat bez řádného připomínkového řízení," kritizuje předlohu, o které měli původně již minulý týden definitivně rozhodnout poslanci, právnička a prezidentka Platformy zdravotních pojištěnců Michala Filipová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.