Zakázku na informační systém pro státní agenturu CzechInvest za 275 milionů provází velmi podezřelé okolnosti. Hospodářské noviny zjistily, že firma ADS Software, která tendr před dvěma lety vyhrála, vzápětí spustila transakce, na jejichž konci se přesunulo 7,1 milionů korun na účet poradenské firmy, již založil Miroslav Elfmark, úředník s přímou vazbou na CzechInverst.

Trestní oznámení na Miroslava Elfmarka, který byl v inkriminované době ředitelem sekce evropských fondů na ministerstvu průmyslu, pod nějž CzechInvest spadá, podala loni v srpnu protikorupční organizace Transparency International. Jak nyní vyšlo najevo, policisté toto trestní oznámení odložili.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.