Organizátor protestů zrušil i pochod na sídliště, kde Romové bydlí. Proti rozzlobeným Romům museli Kohouta na korbě auta chránit přítomní policisté, chtěli si s ním promluvit zblízka. Také kvůli tomuto incidentu nakonec zrušil ohlášený pochod na romské sídliště. "Nechceme ještě vyvolávat další rozboje," řekl Kohout s tím, že pochod rozhodně neruší ze strachu před Romy.

Jako podporu si Kohout do nejsevernějšího českého města přivezl pořadatele pochodu v Ústí nad Labem 8. října Milana Sůru a příznivce Dělnické strany sociální spravedlnosti. "Lidé se báli přijít," odůvodnil pro novináře malou účast Kohout.

V nedalekém Varnsdorfu Kohout svolává demonstrace proti "nepřizpůsobivým" každý víkend. Dnes ve Šluknově tváří v tvář asi třem desítkám Romů ale volil jiná slova, mluvil o těch, kteří ruší pořádek a páchají kriminální činy, nikoliv o Romech jako při demonstracích ve Varnsdorfu.

Ve Varnsdorfu byl hudební festival

Velkou účast Kohoutovu shromáždění neprorokovala ani starosta města Eva Džumanová. "Nezaznamenala jsem dosud žádnou potřebu místních lidí scházet se na náměstích a protestovat. Kdyby to vzešlo od nich, stojím plně za nimi," řekla Džumanová.

Město Varnsdorf, kde se demonstrovalo každý víkend od 25. srpna, si tentokrát od demonstrací oddechlo. Ulice města, včetně náměstí Edvarda Beneše, kde se shromáždění většinou konala, se zabrali pořadatelé hudebního a divadelního Festivalu pro radost. Ten byl ohlášen dopředu, proto si Kohout podle mluvčí Varnsdorfu Romany Macové nemohl na tento víkend náměstí zabrat.

V celém Šluknovském výběžku se zvýšila kriminalita, místní se necítí bezpečně a spojují tuto situaci s příchodem nových Romů do regionu. Aktivní protesty starousedlíků v srpnu vyprovokovala potyčka, kdy asi 20 Romů údajně napadlo mnohem menší skupinku místních cestou z diskotéky v Rumburku.