Pohřeb to byl vskutku undergroundový. Kde jinde než na posledním rozloučení s člověkem, který si nechal říkat Magor, byste slyšeli z úst kněze při katolické bohoslužbě slova jako "hajzl", "kurva" nebo "čurák Ježíš Kristus".

Kromě salesiánského kněze a osobního Jirousova přítele Ladislava Heryána vystoupil během bohoslužby i Karel Schwarzenberg, který přečetl přímluvy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Členové rodiny, osobnosti z disentu i undergroundu, ale i ministři a stovky dalších lidí se v sobotu v Kostelním Vydří na Jindřichohradecku rozloučili s básníkem Ivanem Martinem Jirousem. Modlitbu pronesl ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.