Pražský primátor Bohuslav Svoboda požádal firmu Pražské služby, aby odkryla majetkovou strukturu svého menšinového akcionáře. Loni v červnu získala 18,85 procenta firmy investiční společnost Natland Group, zbytek ovládá město.

Svoboda chce nyní vědět, zda je pravda, že společnost skrytě ovládají lobbisté Roman Janoušek a Tomáš Hrdlička.

"Rada si už minulý týden vyžádala informaci o struktuře společnosti, na jednání rady jsme dali do zápisu, že jsme ty odpovědi nedostali a že na nich trváme," řekl primátor.

Natland však nevidí na své majetkové struktuře nic netransparentního.

"Stačí si za tři eura pořídit výpis z kyperského obchodního rejstříku a tam jsou jména majitelů jasně uvedena," řekl mluvčí Natland Group Rostlislav Starý.

V červenci magistrát vypsal tendr na svoz městského odpadu a v listopadu jej s nabídkou převyšující 16 miliard korun vyhrálo sdružení Čistá Praha. Za ním jsou právě Pražské služby, AVE CZ a společnost Pražská odpadová. Posledně jmenovaná firma vznikla pár dnů před otvíráním obálek a založily ji Pražské služby spolu s AVE CZ.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Investiční společnost Natland Group se sídlem na Kypru sahá na podíl ze šestnácti miliard korun, což je hodnota zakázky na svoz městského odpadu. Pražský primátor Bohuslav Svoboda chce ale napřed vědět, zda firmu skrytě neovládají lobbisté Janoušek a Hrdlička.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.