Václav Havel zemřel v nedělních ranních hodinách v místě, které moc miloval. Do Hrádečku na Trutnovsku jezdil rozjímat, nacházet klid pro psaní svých divadelních her, knih, ale také sem utíkal před nespravedlností totalitního režimu, která ho i tak několikrát dohnala.

Od března letošního roku trávil Havel na Hrádečku více času, než by zřejmě sám chtěl. Sužovaly ho hlavně potíže s respiračním systémem, měl ale i problémy v podobě srdeční arytmie. Kvůli tomu byl nucen rušit schůzky a akce, na které byl stále hojně zván.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.