Dva zaměstnanci advokátní kanceláře Šachta & Partners se o víkendu vypravili na Mauricius.

Blanka Kahánková a Jan Roule však nevyrazili na dovolenou do exotického ráje uprostřed Indického oceánu, ale zamířili do kanceláře společnosti DTOS, která na ostrově spravuje zahraniční fondy ovládané českým podnikatelem Karlem Janečkem a jeho společníky z firmy RSJ.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Karel Janeček, který vede Nadační fond proti korupci, odmítl podezření z daňového podvodu. Peníze, které jeho investiční společnost vydělává na derivátových trzích v zahraničí, údajně daní místo v Česku na Mauriciu, kde podléhají nižší nebo žádné dani. Janeček se hájí tím, že zisk fondů vzniká mimo území Česka, a je daněn podle tamějších zákonů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.