Ze které země bude příští papež? "V Latinské Americe dochází k dynamickému vývoji. Takže pokud budeme mít ještě dalšího evropského papeže, bude to obrovský úspěch. Obecně se spekuluje o tom, že to bude někdo z Latinské Ameriky," řekl v rozhovoru s novináři Dominik Duka, hlava české katolické církve, kterého v pátek papež jmenoval kardinálem.

Máte nějaké konkrétní představy, s čím byste chtěl papežovi radit?

Kardinálů je v současné době dvě stě. Takže při setkání asi nebudu ten první, kdo by radil. Budu spíše v roli nováčka a budu pozorovat.

Už víte, co všechno se pro vás jmenováním kardinálem mění?

Musím se přiznat, že jsem ještě neměl čas na to přemýšlet o tom, co vše se v mém životě změní a pochopitelně je mi jasné, že budu muset trávit víc času v Římě a určitě přibyde reprezentativních povinností.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.