Česko neumí čerpat evropské peníze: nově jsou v ohrožení dvě miliardy na projekty, které vypracovalo ministerstvo vnitra.

Stát může celkem kvůli chybám ministerských, ale i krajských úředníků přijít odhadem až o 25 miliard.

První část analýzy, která mapuje ohrožené evropské dotace, bude ve středu projednávat vláda Petra Nečase.

„Existuje velké riziko, že ministerstvo vnitra nevyčerpá až dvě miliardy korun,“ přiznal ministr pro místní rozvoj z Věcí veřejných Kamil Jankovský. Na problémy upozornilo právě ministerstvo pro místní rozvoj. Dostalo totiž za úkol zkontrolovat průběh čerpání evropských peněz u všech ministerstev a státních úřadů.

Nejčastějšími nedostatky jsou chybně zadávané veřejné zakázky a špatně či pozdě sepsané projekty.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ministerstvo vnitra zřejmě nevyčerpá až dvě miliardy korun z evropských fondů, zjistila kontrola. Jedním z možných řešení, jak peníze zachránit, je převedení části povinností vnitra na ministerstvo pro místní rozvoj. S potížemi se však potýkají také další ministerstva.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.