Janeček v rozhovoru vysvětluje, proč si váží spolupráce s bývalým špionem Karlem Randákem.

HN: Jak jste se dal dohromady s Karlem Randákem?

Když jsem se rozhodl založit nadační fond proti korupci, tak jsem si byl vědom, že by bylo dobré mít nějakého experta. Karla Randáka mi jako schopného člověka doporučil Zdeněk Tůma, k němuž mám důvěru. Pokud si dobře pamatuji, tak i Zdeněk Tůma řekl Karlu Randákovi o mé iniciativě, takže když jsme se sešli, tak už jsme o sobě věděli. Viděli jsme se jednou, nebo dvakrát. Karel Randák na mě velmi dobře zapůsobil, takže jsme se dohodli.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • S Karlem Randákem jsem začal spolupracovat proto, že je to expert, říká zakladatel protikorupčního fondu Karel Janeček. Tím, že na něj kvůli Randákovi všichni útočí, se vůbec netrápí. "To je známka, že to děláme dobře," vysvětluje v dobrém rozmaru v rozhovoru pro HN.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.