Rozhovory se současnou vládou nikam nevedou, musíme ji donutit ke zrušení reforem a demisi jinak, říká šéf nejsilnější odborové centrály Jaroslav Zavadil. Na jednání tripartity se až do demise vlády vrátit nechce. Víc než polovina svazů podle Zavadila trvá po úspěšné demonstraci na vyhlášení generální stávky. Pokud proběhne, mělo by to to být do prázdnin.

HN: Na stotisícové demonstraci jste se dmul pýchou jako generál na přehlídce vojska. Nebo se nám to jen zdálo?

Nemyslím si, že bych se dmul pýchou, ale byl jsem překvapen a trochu i dojat množstvím lidí, kteří nás přišli podpořit. Je to povzbuzení, když vidíme, že míra naštvanosti lidí přerostla v občanský odpor. To by neměli politici podceňovat.

HN: Co by mělo být výsledkem? Svržení vlády?

S občanskými iniciativami, které nás podporují, jsme se shodli na nutnosti zastavení tohoto typu reforem. A na tom, že současné zkorumpované vládnutí není normální. Proto chceme demisi vlády a předčasné volby.

 

 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jaroslav Zavadil, šéf Českomoravské konfederace odborových svazů, byl množstvím lidí na sobotní demonstraci překvapen i dojat. V rozhovoru pro HN tvrdí, že odbory mají být militantní, po vládě požaduje demisi a přál by si, aby se do léta uskutečnila generální stávka.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.