České úřady a státní firmy naprosto ignorují verdikt Nejvyššího správního soudu. Už rok by nemělo být tajemstvím, kolik berou lidé placení z veřejných peněz. Ale je.

Na jaké peníze si přišel třeba poradce prezidenta Petr Hájek či poradce někdejšího ministra školství Josefa Dobeše a sympatizant krajní pravice Ladislav Bátora, příslušné instituce před veřejnost dál utajují.

HN stejně jako loni požádaly nejvýznamnější úřady a státní podniky o přehled, jak platí vybrané šéfy nebo jejich externí poradce. A většina institucí byla opět odmítavá.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.