Biochemičku Helenu Illnerovou pojilo s chemikem Antonínem Holým nejen nadšení pro vědu, ale i studium na stejném gymnáziu. Později se sešli na Akademii věd, které Illnerová šéfovala, on tam řídil ústav chemie nukleových kyselin a vedl výzkumné centrum zaměřené na vývoj nových léků.

"Chodili jsme oba do Karlína, kamarádili jsme se. Už tam bylo jasné, že jeho život je spojený s chemií," vzpomíná na studentská léta Illnerová. A dodává úsměvnou historku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • O budoucí dráze Antonína Holého nebylo podle někdejší šéfky Akademie věd České republiky Heleny Illnerové pochyb. Už na gymnáziu přebíral hodinu místo vyučujícího, který odcházel do kabinetu věnovat se hudbě, vzpomíná.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.