Miroslav Rus nezabil plzeňského podnikatele a fotbalového funkcionáře Miroslava Kříže. Podle pražského městského soudu nepředložila policie dostatek přímých důkazů, které by jeho vinu jednoznačně prokázaly.

Obžaloba přitom tvrdí, že Rus vylákal pod příslibem peněz Kříže z restaurace, odvezl ho na neznámé místo a tam zabil. Jediné, co ho s osobou zmizelého spojovalo, byl pronájem bytu v komplexu Na Hřebenkách, kde se měl snažit sledovat podnikatelův pohyb a zvyky.

"Rus mohl být pouze vykonavatalem určité monitorovací činnosti. Nevylučuji, že se v budoucnu mohou objevit důkazy, které by vedly k obnovení stíhání Ruse, nebo jiných osob," upozornil předseda senátu soudce Jan Kadlec.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nevinný. Verdikt Městského soudu v Praze, který projednával případ zmizení podnikatele a místopředsedy Českého fotbalového svazu Miroslava Kříže, osvobodil údajného člena pražského podsvětí Miroslava Rusa obviněného z únosu. Pro nedostatek důkazů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.