Milan Chytrý z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity chce poznat, jak mohla vypadat doba ledová ve střední Evropě. Proto jezdí každoročně se skupinou dalších vědců na Sibiř. Mezi pohořím Altaj, západním Sajanem a severním Mongolskem se totiž nachází oblast, která se poslední době ledové v české kotlině nápadně podobá.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Před 25 tisíci lety vypadala krajina ve střední Evropě jako dnes sibiřská tundra. Mohla za to doba ledová. Tým vědců, mezi něž patří brněnský botanik Milan Chytrý, každé léto na Sibiř jezdí, aby přišel na to, jaké podmínky na našem území kdysi panovaly.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.