Shrnutí dosavadních událostí:

- Počty zadržených a obviněných se mění. V neděli policie má 23 obviněných, nový "výrazný posun" ve vyšetřování nastal podle policejního prezidenta Červíčka především ve Zlínském a Olomouckém, ale i v Moravskoslezském kraji.

-Za posledních 24 hodin policie provedla bezmála 30 tisíc kontrol. Hasiči za tu dobu udělali rozbory 47 vzorků. V některých lahvích, kde se metanol potvrdil, byla jeho povolená dávka překročena 26krát. Dalších 387 vzorků zajistili celníci.

-Obětí otravy metylkalkoholem je celkem 20, přes 30 jich leží v nemocnici. Poslední obětí je muž z Přerovska. Noví pacienti přibyli v Praze, Ostravě, v Třinci, v Přerově, v Boskovicích. Zatím poslední případ se objevil v neděli odpoledne v Praze.

- Metanol z Česka zasáhl i Slovensko. Osm lidí muselo být hospitalizováno. Při oslavě pili slivovici z Česka.

-Odborníci vyčíslili, že české restaurace přijdou za každý den prohibice až o 200 milionů korun. Podle Unie výrobců a dovozců lihovin stát za normálních okolností denně inkasuje 18 milionů korun na spotřební dani z lihovin.


Na otravu metanolem zemřelo v Česku už 20 osob. Policie zatím obvinila 23 lidí. Počty podezřelých a zadržených přibývají. V nemocnicích jsou přes tři desítky pacientů, kteří požili metylalkohol. 

Prohibici v Česku a její dopady sledujeme on-line

"Popis nemocných lidí naznačuje, že (problém) je v oblasti falzifikátů levnějších českých alkoholů ve sféře levnějších obchodů a hospod," naznačil Heger v rozhovoru pro IHNED.cz.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.