Pečlivě uschováno má tucet šanonů s materiály, které popisují obří daňové podvody s nelegálním lihem a alkoholem v 90. letech. Na přelomu tisíciletí pak investigativní novinářka Jana Lorencová v mnoha reportážích na České televizi v pořadech Klekánice či Nadoraz popsala, jak snadno se v tuzemsku kšeftuje s nekolkovaným zbožím, jak pašeráci okrádají stát o miliardy na daních a jak tomu vysocí státní úředníci i celníci nečinně přihlížejí. A dokonce pro to vytvářejí podmínky.

Lorencová podle slov šéfa někdejšího speciálního policejního týmu Daně Pavla Vydráře aktivně spolupracovala s policií, aby pomohla rozkrýt síť pašeráků, kteří měli podle všeho dokonalé krytí nejen na Generálním ředitelství cel, ale především na ministerstvu financí.

Nikdo nešel před soud, chobotnice dál nerušeně roztahovala svá chapadla. Až teď, když na otravu metanolem zemřelo po celé zemi už 24 lidí, začal bít státní aparát na poplach.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.