Přípravy na dostavbu jaderné elektrárny Temelín vrcholí - a zároveň se řeší i problém, kam s vyhořelým jaderným palivem. Právě v těchto dnech se rodí plán, jak nastavit pravidla pro vyhledání místa hlubinného úložiště i pro jeho samotnou výstavbu.

Nová pravidla o hlubinném úložišti připravuje Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO), a pokud začnou v této podobě platit, měly by obce mít mnohem silnější slovo při rozhodování, zda v jejich okolí úložiště bude, nebo ne. "Chceme to nastavit tak, že pokud jen jedna obec v dané lokalitě řekne úložišti ne, tak se tam nebude stavět ani dělat průzkum," říká Jiří Slovák, zástupce ředitele SÚRAO.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.