Nejen, že ministerstva a úřady ignorují verdikt Nejvyššího správního soudu, aby zveřejňovaly odměny svých vysoce postavených úředníků. Legislativci na ministerstvu vnitra se dokonce pokusili tyto údaje před veřejností ještě víc ukrýt.

V lednu dostal ministr vnitra Jan Kubice za úkol od vlády, aby zjednodušil zákon o svobodném přístupu k informacím. A to tak, aby bylo pro veřejnost a úředníky snazší si informace předávat. Stal se ale opak. Kubiceho úředníci do návrhu zákona zcela nenápadně vpašovali změny, které komplikují nebo zakazují veřejnosti možnost kontrolovat státní správu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.