Oslavy výročí sametové revoluce neprovázejí jen vzpomínkové akce. Již tradiční součástí se staly i demonstrace proti vládní politice.

A zatímco dopoledne patřilo především politikům a kladení věnců, odpoledne bylo ve znamení masových demonstrací.

Tu největší přichystaly odbory a občanské iniciativy sdružené v platformě Stop vládě. Protest nazvaný "Demokracie vypadá jinak" odstartoval ve 13 hodin na Václavském náměstí v Praze. Po 14. hodině demonstranti vyrazili na pochod, který došel k Národnímu divadlu.

Připojili se k němu i zástupci ČSSD a KSČM. Komunisté přitom už po jedenácté hodině pořádali jiný pochod, který vyšel od Hlávkovy koleje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.