V Praze zemřel ve věku třiasedmdesáti let matematik a filozof Jiří Fiala, po dlouhá léta jedna z nepřehlédnutelných postav pražské intelektuální scény.

Jeho encyklopedické znalosti a jeho bezprostřední humor mu získával sympatie mnoha přátel z různých myšlenkových okruhů, které vždy věděl, jak propojit. I proto měl blízko k surrealismu stejně jako k fenomenologii matematiky, k abstraktnímu umění i k analytické filozofii.

Téměř po celé období normalizace se Fiala podílel na bytových seminářích, neoficiálních výstavách a byl blízkým přítelem i sběratelem předních, tehdy zakázaných umělců jako například Adrieny Šimotové, Václava Boštíka a mnoha dalších.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.