Prestižní Cenu rektora ČVUT získal letos vůbec poprvé urbanistický a architektonický projekt. Rektor Václav Havlíček ocenil architekta Petra Hájka za jeho projekt Anastomosis. Hájek se v něm snaží zabudovat do měst nejrůznější "spojky", které usnadní pohyb nebo život ve městech.

Výstava tohoto projektu, která proběhla v centru Dox v Praze, přilákala za 2 měsíce 10 000 návštěvníků.

Architekt Petr Hájek, pocházející z Karlových Varů založil po studiu architektury na ČVUT a Akademii výtvarných umění v Praze s kolegy Tomášem Hradečným a Janem Šépkou společnost HŠH architekti. V následujících letech vyhráli několik soutěží a díky tomu se podíleli na úpravách Pražského hradu či Arcidiecézního muzea v Olomouci.

Nyní Petr Hájek pracuje ve svém ateliéru, je ředitelem nadačního fondu Art-Now a vede ateliér navrhování na FA ČVUT v Praze a v Bratislavě na Vysoké škole výtvarného umění.

Když mu byla nabídnuta práce učitele na Fakultě architektury v Praze, nezaváhal. "Praxe, věda a výzkum spolu souvisí a mohou se i doplňovat," říká chvíli po obdržení Ceny rektora ČVUT za vynikající výsledky ve výzkumu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.