Středočeští studenti na svém webu připomínají činy Nicholase Wintona za druhé světové války, za které by si podle jejich názoru zasloužil Nobelovu cenu za mír. Organizují petici na podporu Wintonovy nominace na Nobelovu cenu.

Sir Winton v roce 1939 zorganizoval vlakové transporty 669 dětí, převážně z židovských rodin, z českých zemí a Slovenska do Velké Británie, kde jim umožnil nový bezpečný život. Nejen, že sám riskoval vlastní život, navíc se o svých činech nikdy nikomu nezmínil, ani v okruhu svých nejbližších. Na jeho skutky za druhé světové války přišla až náhodou jeho manželka, která shodou náhod objevila záznamy z těchto akcí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Studentům středočeského gymnázia Open gate leží na srdci osud zachránce židovských dětí Nicholase Wintona a snaží se o jeho opětovnou nominaci na Nobelovu cenu za mír. Winton patřil k neúspěšným kandidátům na ocenění již v letech 2008 a 2011.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.