Na konci roku 2012 kapacita českých věznic překročila 107 procent. Za mřížemi tehdy bylo 22 636 odsouzených. Amnestie prezidenta Václava Klause situaci ze dne na den změnila.

Pár dní po jejím vyhlášení, 2. ledna 2013, věznice opustilo přes 6200 lidí. Podle zástupce šéfa kanceláře Generálního ředitelství Vězeňské služby Roberta Káčera se díky tomu dostalo vězeňství na úroveň v roce 2004.

Dodal, že některá oddělení, kde bude jen málo vězňů, by mohla být kvůli nízké efektivitě zrušena.

"Pokud jde o přepočet vězňů na 100 000 obyvatel, byli jsme na 'chvostu' Evropy, když nepočítám země na východ od Slovenska. Náš poměr 230 vězňů značně překračoval obvyklých, průměrně 120–150 vězňů na 100 000 obyvatel v jiných evropských zemích," uvedl Káčer v on-line rozhovoru na IHNED.cz.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • České věznice opustilo po vyhlášení amnestie přes 6200 odsouzených, to znamená více než třetinu lidí, která si v nich odpykávala trest. Na dotazy, jaké to mělo dopady, odpovídal zástupce ředitele kanceláře ředitelství Vězeňské služby Robert Káčer.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.