Hlavní momenty prvního dne druhého kola voleb

Schwarzenbergův neplatný hlas - Karel Schwarzenberg vhodil do volební urny pouze volební lístek bez obálky. To znamená, že jeho hlas se nezapočítá. Situaci označil za omyl. "Stává se, kdybych si zlomil nohu, bylo by to horší," podotkl. S úsměvem pak poznamenal, že by bylo "blbé", kdyby s Milošem Zemanem prohrál o jeden hlas.

Inzerát v Blesku - Advokát Vladimír Zavadil si zadal v bulvárním deníku inzerci, ve které vyzývá, aby lidé volili Miloše Zemana. Podle serveru iDnes.cz byl Zavadil důstojníkem Státní bezpečnosti (StB). Schwarzenbergův tým podal trestní oznámení.

Voličské průkazy - Volební tým prezidentského kandidáta Miloše Zemana uvedl, že má informace, podle nichž si lidé kopírují voličské průkazy a prý na ně hodlají volit v různých okrscích. "Na voličské průkazy lze hlasovat vícekrát. Neexistuje žádná centrální evidence," říká mluvčí KohoVolit.eu Kamil Gregor.

Rozzlobený Nečas - Prezidentští finalisté Miloš Zeman i vicepremiér a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a jejich štáby se zasloužili o poněkud hysterický průběh kampaně, který rozdělil společnost, řekl premiér Petr Nečas.

SMS od Klause - Prezident Václav Klaus nepřímo potvrdil, že napsal soukromou sms, v níž hovořil o tom, že emigruje, když se stane prezidentem Karel Schwarzenberg. "Osobu, která to předala médiím, jsem vždycky měl rád a důvěřoval jsem tomuto člověku, rodu ženského. To, že se sníží k něčemu takovému, na to já nemám žádný komentář," řekl Klaus.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.