Z věznice ve Znojmě byl minulý čtvrtek po odpykání třetiny ze čtyřletého trestu propuštěn bývalý starosta Brna-Žabovřesk Aleš Kvapil (dříve ODS). Odsouzen byl za korupci. Řekl to soudce Jaromír Kapinus, který se případem zabýval.

Podle rozsudku požadoval Kvapil se svým známým, bývalým tajemníkem radnice Brno-střed Radovanem Novotným, úplatek za umožnění výstavby areálu Sonocentrum.

Znojemský soudce Kapinus uvedl, že novela trestního zákona umožňuje od ledna odsouzeným, aby po odpykání třetiny trestu požádali o zkrácení trestu a podmíněné propuštění z věznice. Dříve bylo možné žádat o propuštění po polovině trestu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.