Televize Pětka a Metropol přestaly vyrábět nové díly svých pořadů. Od pátku budou pouštět pouze reprízy.

"V pátek na Pětce končí výroba pořadů Supermáma, Na vrcholu a City Koktejl a stanice má vysílat už jen smyčky repríz už uvedených dílů," informoval na svých stránkách Mediář.

Z internetových stránek Pětky také zmizel televizní program.

"Teoreticky je možné, že se výroba obnoví. Teď ale vyrábět nemůžeme, protože nejsou zaplacení pracovníci asi za dva měsíce," potvrdil pro IHNED.cz David Černý, šéfredaktor zpravodajství na televizi Metropol.

Stanice nemají peníze na provoz, protože původnímu investorovi obou televizí Luboši Měkotovi byl zablokován koncem roku majetek pro podezření z podvodu v kauze Mostecké uhelné společnosti.

"Firma, která v současné době obě televize vlastní, s námi moc nekomunikuje. Máme jedinou zprávu, že majitel dá něco bližšího vědět v půlce února. Do té doby nevíme, co bude," popisuje situaci Černý.

Začátkem ledna vydavatelství Empresa Media, které ovládá podnikatel Jaromír Soukup, projevilo zájem o koupi společnosti Metropol Production, pod kterou patří provozovatel televizí Pětka a Metropol. Sokupova mediální skupina už ovládá TV Barrandov.

Související