Brusel potrestal Česko za machinace s evropskými dotacemi a neproplatil všechny peníze, které jsme měli přislíbeny. Regionální operační programy tak přišly o téměř tři miliardy korun.

Na korupční potenciál eurodotací a především na firmy, které peníze z Bruselu dostávají, si teď půjde mnohem lépe posvítit. A zjistit tak například to, zda s nimi není propojen nějaký politik a zda nedochází ke zneužívání evropských peněz.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Do kterých českých firem směřují eurodotace? Která jich dostala nejvíc? Kdo za těmito společnostmi stojí? Nemohl miliony zneužít? Přesně to umí ukázat nová webová aplikace fondyeu.eu, kterou přes Nadační fond proti korupci platí finančník Karel Janeček.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.