Hodina práce úředníka stojí 300 korun. Musí projít 12 300 spisů a to bude trvat 2050 hodin. Takže kdo chce vědět podrobnosti o tom, kdo dostal od úřadů povolení k hazardu a za jakých podmínek, musí si připravit 615 tisíc.

Aniž o to usilovala, stala se Hana Matoušová z Prahy 8 českou rekordmankou: členka zdejší buňky Strany zelených chtěla přehled, kolik videoloterijních terminálů (tedy těch digitálních automatů, na kterých je možné zakrátko prohrát tisíce), kostek, rulet a dalších her ministerstvo financí povolilo v celé zemi. A jestli smějí být otevřené jen přes den, nebo nonstop. Zajímala ji také hrací doba, kterou gambleři na automatech stráví.

"Třeba právě u nás jsou herny rozlezlé všude. Snad dvacet jich je kolem škol, u úřadu práce, hned vedle radnice...," vysvětluje Hana Matoušová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.