„... Ráno když jsem šel pro snídani, tak mi přes cestu přeběhla černá kočka a já jsem si zapoměl odplivnout a hned jsem věděl že se ten den nebude vyvýjet dobře...“

Část středoškolských češtinářů opět požaduje návrat hodnocení maturitních slohových prací vyškoleným nezávislým odborníkům. Tvrdí, že to, co ve školách studentům „projde“, je mnohdy tristní.

Právě do škol se přitom oprava slohu vrací poté, co loni vyvolala nevoli studentů, rodičů i kantorů.

Poté, co v roce 2012 převzali hodnocení od škol centrálně vyškolení odborníci, propadlo z českého jazyka 15 procent studentů. Do roku 2012 češtinu při maturitě nezvládla maximálně čtyři procenta studentů.

Předseda Asociace středoškolských češtinářů Jiří Kostečka tvrdí, že tento nárůst neúspěšných maturantů jde naprosto jednoznačně na vrub maturitních slohových prací.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.