TOP 09 hledá variantu, jak vyhrát volby. To je podle pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) důvod, proč TOP 09 vypověděla s ODS koaliční smlouvu.

„Náměstek Hudeček si myslí, že jeho osobní ambice jsou nejdůležitější na světě, že mu bude primátorský řetěz v jeho třiceti letech slušet. A ostatní z TOP 09 si myslí, že jim to pomůže ve volbách,“ říká Svoboda v rozhovoru pro IHNED.cz.

Co teď budete dělat? Budete přesvědčovat TOP 09, aby s vámi uzavřela novou koaliční smlouvu?

Zaprvé, my jsme dosud žádnou oficiální informaci o vypovězení smlouvy nedostali. Takže já ani nevím, na co reagovat. To ale není podstatné. TOP 09 má obrovské problémy s tím, že ačkoliv s námi vládne už rok a půl, tak o tom, že existuje nějaký náměstek Hudeček, v celé Praze nikdo neví. A TOP 09 se potřebuje zviditelnit, potřebuje ten primátorský řetěz. Navíc pan Hudeček je velmi ambiciózní a přes své mládí po něm celou tu dobu touží. Teď našel variantu.

To je podle vás jediný důvod?

Když si uvědomíte, že TOP 09 měla v Praze volební výsledek 25 procent, tak nutně potřebuje volební výsledek znovu udělat. A já jsem překážkou, protože neustále bojuji za to, co jsem řekl. Snažím se vytvořit průhledné politické prostředí, osvětlit temna minulosti. Není jediný krok, který by mi bylo možné vytknout. A proto jsem strašně nebezpečný.

Kdy podle vás vznikly tak vážné rozpory?

V okamžiku, kdy jsem před 14 dny řekl, že chci znovu kandidovat. TOP 09 začala hledat řešení, jak se toho nebezpečného protivníka zbavit. Takže nejdříve hrozili vypověděním koaliční smlouvy, následně měli požadavek na výměnu radních, pak požadavek na výměnu primátora.

Já jsem přesvědčen, že politik musí dělat práci, ke které se zavázal voličům. Že osobní zájmy i zájmy strany musí jít stranou. A Hudeček si myslí, že jeho osobní ambice jsou nejdůležitější na světě, že mu bude řetěz v jeho třiceti letech slušet. A ostatní z TOP 09 si myslí, že jim to pomůže ve volbách.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.