Hladiny řek ve středních a severních Čechách neopadají. Zatímco Vltava v Praze kulminovala v úterý ráno, Labe očekává maximum v Ústí až ve středu. Město se připravuje na stoletou vodu, hladina by měla dosáhnout 11,3 metru.

Problémy můžou podle Jiřího Petra z odboru vodohospodářského dispečinku Povodí Labe nastat i kvůli Ohři. A voda začíná pohlcovat i středočeské Zálezlice, které zpustošily povodně v roce 2002. Protipovodňové hráze tam přitom začaly vznikat až loni.

"Celý proces od zařazení akce do programu prevence před povodněmi II (zajištění financování, posouzení efektivity akce, získání územního a stavebního rozhodnutí (problém s majetkoprávním vypořádáním), vysoutěžení zhotovitele - to vše vyžaduje určitý čas. Zde navíc, po zahájení výstavby a zemních prací, musel být proveden archeologický průzkum," vysvětlil odborník, proč stavba trvala tak dlouho

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.