Zatímco Praha už nejhorší překonala, to nejhorší čeká sever Čech. Stav extrémního ohrožení nastal v Mělníku, kde bude voda kulminovat ve večerních hodinách na 9,5 metrech.

V Ústí nad Labem proteče nejvíce vody ve středu večer. Zatímco nyní dosahuje 9,72 metru, ve krizovém okamžiku vystoupá na 11,1 metru. Hlavní město se už dalších škod obávat nemusí. "V Praze by Vltava do středečního rána měla klesnout asi o metr," řekl serveru IHNED.cz mluvčí Českého hydrometeorologického úřadu Petr Dvořák.

Klesat bude během středy horní Ohře. V Lounech se bude při současném odtoku z nechranické vodní nádrže držet na stavu ohrožení. Na dolním úseku řeka zůstane na stejné výšce hladiny. Větší průtok Labe zvýší Kamenici v Hřensku, kde je nyní padesátiletá voda, a Bílinu v Trnicích. Snižovat se bude Ploučnice a Lužická Nisa.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.