Ve čtvrtek v podvečer vystoupil premiér Nečas po delším mlčení s projevem, ve kterém kritizoval přidělení kauzy ostravské pobočce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. "Podobné účelové změny jednotlivých typů státních zastupitelství ve své době byly právem kritizovány v kauze (někdejšího vicepremiéra) Jiřího Čunka," uvedl Nečas. Opomněl ovšem dodat, že v kauze figuruje i jméno bývalého náměstka pražského vrchního státního zastupitelství Libora Grygárka, takže převedení dozorování kauzy je v pořádku.

Ištvan zatím vystupuje stručně a věcně, podobně jako na informace skoupí policisté. Pomalou mluvou rozvážného Moraváka však v pátek dopoledne sdělil národu, že šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana Nagyová zřejmě nechávala sledovat i manželku předsedy vlády špiony Vojenského zpravodajství. Lidé se také dozvěděli, že policisté při razii zajistili 120 až 150 milionů korun a desítky kilogramů zlata. Policie obvinila celkem osm lidí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Kdo by neznal pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou? Na Moravě a ve Slezsku šéfuje olomouckému vrchnímu státnímu zastupitelství její mužský protějšek Ivo Ištvan. Nyní řeší jeho tým aféru, která může způsobit konec politické kariéry premiéra Petra Nečase.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.