Česká televize neudělala špatně nic, myslí si mediální expert Petr Gottwald. Podle něj ČT novými kanály jen plní veřejnoprávní povinnosti a je potřeba ji pochválit.

Kulturní kanál jen bohužel cílí na publikum, které televizi nesleduje.

Příliš šancí nedává mediální odborník ani dvěma novým televizím Relax a Rebel, které začaly vysílat v pondělí. "Hodnodit je zatím předčasné, ale pokusů o lifestylovou stanici tu bylo několik. Úspěšné kanály mezi nimi nenajdeme," říká Gottwald v rozhovoru pro IHNED.cz.

Na nejsledovanější pořady ČT art se dívá jen pár tisíc lidí. Co podle vás udělala ČT špatně?

Neudělala špatně nic. Stanice typu ČT art nemohou mít nikdy ambice dosahovat výrazné sledovanosti. Je možné, že v úvodních dnech sledovanost ovlivňuje technická nedostupnost kanálu, ale pokud se podíváme na obdobné stanice v zahraničí, jejich sledovanost je minimální a pohybuje se do procentního podílu na trhu.

Naopak je třeba Českou televizi pochválit, že se do takového projektu rozhodla jít. Například německá ZDF se rozhodla ukončit vysílání ZDF Kultur mimo jiné pro jeho vysoké náklady a nízkou sledovanost.

Podle filmové kritičky Aleny Prokopové je hlavně problém v tom, že stanice má nejisté moderátory, nabízí reprízy... Ztotožňujete se s tímto názorem?

Neztotožňuji se. Může to mít samozřejmě určitý vliv, ale pořady, které tento kanál vysílá, oslovují opravdu jen malé a velmi specifické publikum, které často televizi nesleduje, neboť kulturu vyhledává jinde - v divadle, na koncertě nebo v opeře.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.