Bývalý špičkový diplomat Petr Kolář bude pracovat pro americkou právní firmu Squire Sanders. Stane se externím seniorním poradcem v její pražské kanceláři.

Kolář byl v minulosti poradcem Václava Havla pro evropskou integraci a Balkán, ale i velvyslancem ve Švédsku, Irsku, USA a do roku 2012 v Rusku.

Od začátku letošního roku pracoval ve skupině PPF českého miliardáře Petra Kellnera. Na starosti měl její byznysové zájmy v cizině, především v Rusku, Číně a Vietnamu. Věnoval se také lobbingu na úrovni EU.

PPF opustí Kolář na konci roku. Pro Squire Sanders, která ve světě zastupuje mimo jiné ArcelorMittal, GE, The Boeing Company či Bayer Corporation, ale také Českou exportní banku, začne pracovat po Novém roce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.