V úterý se překlopí starý rok se smolnou třináctkou na konci a nastoupí rok 2014. I v něm půjdeme několikrát k volbám, budeme sledovat vývoj nové vlády nebo postup vyšetřovatelů v aktuálních kauzách.

Osobnosti veřejného života, které IHNED.cz oslovil, vidí nový rok optimisticky.

Proč se tedy těšit na rok 2014?

bernardStanislav Bernard, zakladatel rodinného pivovaru Bernard

Úplně ze stejného důvodu, proč se těšit z každého okamžiku, který žijeme. Přijde mi úžasné, že tu možnost máme. Těšil bych se z příštího roku úplně stejně jako z každého okamžiku, který prožíváme. Z čeho se těšit? Těšit se můžeme především z toho, co máme, a my toho vůbec nemáme málo. A s tím věčným nespokojeným čecháčkovským pohledem - "my jsme na tom špatně a máme špatné politiky a máme to a ono"-, tak s tím se nemůžu ztotožnit, protože lidé v České republice se vůbec nemají špatně.

Lenka BradáčováLenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně v Praze

Těším se na dobré zprávy, nové kauzy, diskuse s kolegy, kteří neodsuzují nové věci, na znovuotevření diskuse ohledně zákona o státním zastupitelství a na jistotu v podobě čtyř ročních období. Přeji všem odvahu přijímat běh věcí a současně zažívat pocit naplnění.

LEGÁLNÍ PŘIPLÁCENÍ NEPODPORUJEJan Pirk, přední český kardiochirurg

Z celospolečenského pohledu se můžeme na rok  2014 těšit, protože nemůže být v žádném případě horší než rok 2013, takže může být jenom lépe.

 

Jan BurianJan Burian, ředitel Národního divadla

Rok 2014 je zatím naše budoucnost. Kdo se netěší na svou budoucnost, ztrácí radost ze života…

 

Josef BaxaJosef Baxa, předseda Nejvyššího správního soudu

Těším se, že už konečně přestaneme prohrávat a sami nad sebou začneme vítězit. A nebudeme spoléhat na žádné spasitele, kteří za nás navařenou kaši sní, nýbrž postaráme se o to sami. A nebude nám přitom chybět nadhled.

Generální sekretář České biskupské konference Tomáš HolubTomáš Holub, generální sekretář České biskupské konference

Těším se na rok 2014, protože je to další příležitost konat dobro.

 

Pavel Stodůlka

Pavel Stodůlka, oční chirurg

Na všechny lidi, které zbavíme brýlí nebo jim zlepšíme zrak. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle kardiochirurga Jana Pirka rok 2014 nemůže být horší než ten současný, a proto už může být jenom lépe. "Rok 2014 je zatím naše budoucnost. Kdo se netěší na svou budoucnost, ztrácí radost ze života," říká zase ředitel Národního divadla Jan Burian.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.