Ve filmu Pelíšky odhalí Miroslav Donutil tajemství lžiček, které rozdává svým spolustolovníkům: z umělé hmoty je vyrobili východoněmečtí výzkumníci.

Jejich skutečný původ je však o něco prozaičtější. Místo soudruhů z NDR lžičky dodala pražská firma Flash Barrandov. A jejich ohebnosti dosáhla jednoduše tím, že je udělala z gumy. "Dostali jsme pokyn dodat tvárné lžičky. Některé jsme tedy vyrobili z gumy, jiné z křehké pryskyřice. Herci sami pak vymýšleli, co s nimi mohou provádět," vzpomíná zakladatel a spolumajitel firmy Flash Barrandov Jaroslav Štolba.

Ve středu zhlédnou další z jeho výtvorů tisíce Pražanů: Štolbovu firmu si najal pražský magistrát, aby zhruba za milion korun připravila novoroční ohňostroj. Během patnáct minut trvající show mají rachejtle postupně vytvořit obrysy květin, starých mincí nebo slavného golema.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.