Nadační fond proti korupci miliardáře Karla Janečka ustál u pražského městského soudu návrh na zrušení, který podal jeho takřka tradiční rival – advokátní kancelář MSB Legal (dříve Šachta & Partners). Tedy právníci, kteří jsou propojeni s podnikatelem Ivem Rittigem vyšetřovaným kvůli manipulaci stamilionových státních zakázek a praní špinavých peněz.

Rittigovi advokáti se u soudu domáhali zrušení protikorupčního fondu pro údajné porušování zásad jeho činnosti. Argumentovali tím, že činnost fondu – tedy zejména boj proti korupci – nenaplňuje podstatu obecně prospěšného cíle.

Stěžovali si zároveň na to, že lidé z fondu se soustředí výhradně na MSB Legal a její klienty a dehonestují je v očích veřejnosti. Informace z tiskových konferencí fondu v letech 2011 a 2012 podle advokátní kanceláře vyzněla tak, že MSB Legal napomáhá realizovat trestnou činnost či z ní profituje.

Soudkyně Lenka Dolejšová však jejich návrh z prosince 2012 zamítla.

„Soud došel k závěru, že pokud by se kancelář MSB Legal cítila činností či výroky Nadačního fondu proti korupci poškozena, má jistě možnost – jako každá právnická osoba – domáhat se nápravy v řízení o ochranu dobré pověsti právnické osoby. Ovšem nemůže mít právní zájem na tom, aby byl fond zrušen a byla nařízena jeho likvidace. Návrh tak nemohl uspět a soudu nezbylo než jej zamítnout,“ uvedl advokát fondu Petr Kočí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.