Do otevření velkého olympijského parku na pražské Letné zbývají necelé tři týdny. Prozatím je to velké staveniště bez návštěvníků a hlavně bez sněhu. Idea pořadatelů z Českého olympijského výboru je přitom naprosto opačná - sníh, led a deset tisíc návštěvníků denně.

Stále věří, že se fiasko ze závodů světového poháru ve Vesci v roce 2008 opakovat nebude. Na zasněžení jim prý stačí pět dnů, kdy bude teplota okolo nuly. "Jakmile klesne teplota na nulu, tak začneme zasněžovat a do pěti dnů je nasněženo," řekl Alexandr Kliment, mluvčí Českého olympijského výboru. Ledovou plochu, hlavní lákadlo areálu, udrží podle něj dokonce až to teploty plus čtrnácti stupňů nad nulou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Organizátoři olympijského parku na pražské Letné očekávají deset tisíc návštěvníků denně. Zatím ale na pláni vyrůstá "suchá" stavba. Pořadatelé stále čekají na vhodné podmínky k zasněžování. Park bez sněhu ani překročení rozpočtu si nepřipouštějí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.