Do otevření velkého olympijského parku na pražské Letné zbývají necelé tři týdny. Prozatím je to velké staveniště bez návštěvníků a hlavně bez sněhu. Idea pořadatelů z Českého olympijského výboru je přitom naprosto opačná - sníh, led a deset tisíc návštěvníků denně.

Stále věří, že se fiasko ze závodů světového poháru ve Vesci v roce 2008 opakovat nebude. Na zasněžení jim prý stačí pět dnů, kdy bude teplota okolo nuly. "Jakmile klesne teplota na nulu, tak začneme zasněžovat a do pěti dnů je nasněženo," řekl Alexandr Kliment, mluvčí Českého olympijského výboru. Ledovou plochu, hlavní lákadlo areálu, udrží podle něj dokonce až to teploty plus čtrnácti stupňů nad nulou.

V článku se dále dozvíte

  • Organizátoři olympijského parku na pražské Letné očekávají deset tisíc návštěvníků denně. Zatím ale na pláni vyrůstá "suchá" stavba. Pořadatelé stále čekají na vhodné podmínky k zasněžování. Park bez sněhu ani překročení rozpočtu si nepřipouštějí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.