Pokusit se vymyslet strategický plán rozvoje své obce nebo města a prezentovat ho před zastupiteli, odborníky i veřejností mohou studenti středních škol, kteří se zapojí do projektu Municipalita.

Pro mladší kolegy ho připravuje čtveřice vysokoškoláků a jeho cílem je zvýšit informovanost studentů o místní samosprávě.

"Chtěli jsme zorganizovat vzdělávací projekt, kterým bychom motivovali mladé lidi a podpořili zájem o politiku jako takovou," řekl serveru IHNED.cz hlavní organizátor projektu Václav Kříž.

"Bez znalosti základní úrovně politického života je ovšem samozřejmě těžké porozumět politickým procesům na vyšších úrovních. Proto jsme se zaměřili právě na správu věcí veřejných v jednotlivých obcích, na problematiku, která se obecně moc nepropaguje, neřeší, nestuduje... Přitom ji lidé mají nejblíže," vysvětlil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.