Po Novém roce přistála bývalému šéfovi plzeňské expozitury protikorupční policie Liboru Kazdovi na stole výzva z týmu nového ministra financí Andreje Babiše.

Babišovi lidé Kazdu lanařili, aby vedl Finanční analytický útvar ministerstva financí - jeden z nejmocnějších úřadů, jehož finanční detektivové bojují proti daňovým únikům a praní špinavých peněz a mohou nahlížet do všech účtů v zemi.

Kazda neváhal dlouho. Minulý čtvrtek dal výpověď v nové práci, kde byl po odchodu od policie sotva dva měsíce, a od února je zaměstnancem ministerstva financí.

Teď ještě jako řadový referent a od příštího týdne už jako ředitel. Ve funkci nahradí Milana Cícera, který do čela na FAÚ přišel v roce 2009. „Byla to nabídka, která se neodmítá,“ říká Libor Kazda v rozhovoru pro IHNED.cz.

Kdo vás s tou zajímavou nabídkou oslovil?

K tomu bych se v tuto chvíli nechtěl vyjadřovat.

Byl to přímo Andrej Babiš?

Omlouvám se, ale nebudu to komentovat.

Nebo Jiří Veselý, bývalý vysoce postavený policista a nyní bezpečnostní expert Babišova holdingu Agrofert?

Myslím si, že to skutečně není důležité.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Bývalý ředitel plzeňské pobočky protikorupční policie Libor Kazda si na dva měsíce odskočil do soukromé firmy, ale bleskově se vrátil do státních služeb. Od pondělka povede mocný Finanční analytický útvar pod ministrem Andrejem Babišem. "Je to výzva," říká v rozhovoru pro IHNED.cz

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.