Soukromá Vysoká škola Karla Engliše (VŠKE) nepřesvědčila akreditační komisi o tom, že stojí za to jí prodloužit povolení dál vzdělávat. V minulosti se jméno školy skloňovalo v souvislosti s kauzou ústeckého soudce Jiřího Berky i kritizovaným exstarostou Prahy 5 Milanem Jančíkem, který škole v Praze pronajal pod cenou několik budov.

Hlavním důvodem ale pravděpodobně bylo prapodivné fungování ostravské pobočky této vysoké školy. Tam totiž v minulém roce došlo k pozměnění výuky a dokonce i jejímu pozastavení. A to i přes to, že studenti již zaplatili čtyřicetitisícové školné a na studium tak měli nárok.

Předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková Radiožurnálu řekla, že komise zamítla prodloužení akreditace oborů. Podle Dvořákové už škola nesmí přijímat nové studenty, ti stávající ale dostudují.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.