Městský soud v Praze poslal podnikatele Romana Janouška na tři roky do vězení a zakázal mu na pět let řídit motorová vozidla. 

Podle soudce Tomáše Kubovce Janoušek zavinil předloňskou dopravní nehodu, při níž v opilosti srazil svým vozem ženu, těžce ji zranil a ujel. 

„...s cílem ujet od nehody nejdříve nereagoval na výzvy poškozené, pak do ní několikrát najel a prudce akceleroval směrem k ní s vědomím, že se tam stále nachází,“ uvedl v odůvodnění svého středečního verdiktu soudce Tomáš Kubovec. 

Jeho rozsudkem však kauza nekončí. Státní zástupkyni Janě Kadeřábkové se trest zdá příliš mírný a hned oznámila, že se odvolá k vrchnímu soudu.

Totéž zřejmě udělá i Janouškův advokát Vít Široký, který soudu navrhoval zproštění obžaloby kvůli zdravotním problémům v době nehody. Napřed se prý ale musí poradit s klientem. Janoušek se totiž líčení osobně zúčastnil jen na začátku a z dalších jednání se omlouval.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Soud neviděl pokus o vraždu jako státní zástupkyně, která žádala desetileté vězení. Předloňskou Janouškovu nehodu, při níž srazil ženu a ujel, posoudil jako těžké ublížení na zdraví. Janouškovi pomohlo, že vyplatil statisícové odškodné. Kauza ještě nekončí, žalobkyně se odvolá.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.