I když EU od září zakáže výrobu vysavačů s příkonem nad 1600 W, lidé budou mít šanci si je pořídit i poté. Prodejci si totiž vytvářejí zásoby.

"Plánujeme se v létě předzásobit současnými modely. Předpokládáme tak, že je budeme moci zákazníkům nabídnout až do konce roku 2014," řekla serveru IHNED.cz mluvčí obchodu MALL.cz Michala Gregorová.

Už nyní se na skladech hromadí spotřebiče i dalšímu prodejci – firmě Euronics. "Připravujeme se na tuto situaci. Snažíme se nakoupit výkonné vysavače do zásoby. To se daří a budeme jich mít dostatek minimálně do konce roku 2014," tvrdí mluvčí Euronics Bohuslav Komín.

A zásoby na měsíce dopředu už má také internetový prodejce Alza.cz.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Od září se nebudou smět v EU vyrábět vysavače s příkonem nad 1600 W. Tak zní nařízení, které vydal europarlament proto, aby se šetřila elektřina. Obchodníci si už proto dělají zásoby, aby mohli výkonné spotřebiče prodávat co nejdéle.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.