Vladimír Železný definitivně skončil ve všech funkcích, které souvisejí s TV Barrandov. Není ani ředitelem rozvoje televize, kterým se měl stát poté, co ho odvolali z pozice šéfa stanice.

"Nakonec jsme se nedohodli. Pan Železný už není zaměstnancem v žádné mojí společnosti," řekl serveru IHNED.cz majitel firmy Empresa Media Jaromír Soukup, která TV Barrandov vlastní.

To následně potvrdil i Železný. "Já jsem se nestal ředitelem rozvoje, nebyl jsem jmenován. My jsme se nedohodli, protože podmínky, které navrhoval vlastník původně, tak nesplnil. A bohužel za těch okolností neměl... To byla prázdná funkce," řekl serveru IHNED.cz Železný.

Ačkoliv teď hovoří Železný o "prázdné funkci", ještě v březnu, kdy skončil jako šéf TV Barrandov, si ji ve svém pořadu Volejte Železnému vychvaloval. "Stal jsem se ředitelem rozvoje televize na vyšší úrovni. O jeden šár výš. Tedy ve společnosti, která TV Barrandov vlastní," chlubil se tehdy.

V titulcích pořadu Volejte Železnému se už dokonce objevoval popisek "ředitel strategického rozvoje Empresa Media".

Jednání ale nedopadlo. A ačkoliv Železný tvrdí, že s majitelem Barrandova Soukupem řeší, co dál, ten to vyvrací.

"Pana Železného beru jako jednoho z bývalých zaměstnanců, který měl nepochybně zásluhu na tvorbě programového schématu. A upřímně, nechci hodnotit, jestli pozitivní, nebo negativní. Prostě měl a v tuto chvíli už zaměstnancem není," uzavřel Soukup.

Vladimír Železný opustil funkci šéfa TV Barrandov v polovině března, tedy jen dva týdny poté, co spustil nové programové schéma. Sledovanost se ale nezvedla.

Ta roste až nyní, tedy poté, co většinu pořadů nové vedení obměnilo či zrušilo a nasadilo místo nich jiné.

Skončila například podvečerní talk-show Babinec, americký seriál Chicago Fire, Naše zprávy se zkrátily na tradiční stopáž 30 minut a Intim uvádí opět Heidi Janků.

Železný se ale obhajuje, že s řadou pořadů, které zaváděl, zásadně nesouhlasil. Nic ale nezmohl. "Pořady, které byly teď rušeny a které byly problémem, tak nesouvisely s mými zásahy. A to byl zejména Babinec, který to srážel velmi dramaticky dolů a proti jehož uvedení do schématu já jsem zásadně byl," řekl serveru IHNED.cz. "To byl nápad vedení. Opravdu to nebyl můj nápad," dodal.

Zásadně prý odmítal i seriál o hasičích Chicago Fire. "Nad tím, že bude úspěšný, jsem vyjádřil hlubokou skepsi. Protože je to mimořádně upovídaná záležitost," tvrdí.

Vlastník TV Barrandov Jaromír Soukup se nechce k těmto Železného slovům vyjadřovat.

"Programové schéma se upravovalo. Nespokojenost s vývojem tam byla. Schéma se upravilo a je úspěšné. Tečka. Já vůbec nebudu říkat, kdo který formát prosazoval nebo neprosazoval. Řízení televize je kolektivní práce," uzavřel.

Pozn.: Údaje jsou v procentech. Novinky zavedl Železný začátkem března. Ke změnám ve vysílání docházelo po odvolání ředitele postupně, nejvíce jich ale přišlo po 20. dubnu. Zdroj dat: ATO-Mediaresearch

Související